W Wiedniu szlakiem Gustava Klimta

W Wiedniu szlakiem Gustava Klimta

W Wiedniu szlakiem Gustava Klimta

Odwiedź Wiedeń, pokochaj sztukę i pamiętaj o zakupie gustownej pamiątki - na przykład skarpet z podobizną obrazu Gustava Klimta “Pocałunek”.

Wiedeń to jedna z piękniejszych stolic Europy.

Znana jest z  wyjątkowej architektury, pomników, licznych muzeów, wspaniałych parków, ale też z wyjątkowych ludzi, którzy byli związani z tym miastem: Elfriede Jelinek, Franz Kafka, Wolfgang Amadeus Mozart, Sigmund Freud czy Gustav Klimt.

W tym artykule opowiem o niepowtarzalnym artyście  związanym z wiedeńską secesją, czyli Gustavie Klimcie. 

Gustav Klimt, Wiedeń, skarpetki z Pocałunkiem

To był początek wiosny, słoneczny dzień, w okolicznych parkach pojawiły się pierwsze kwiaty właśnie w tym dniu - 3 kwietnia 1897 roku - Gustav Klimt, Josef Hoffmann, Koloman Mosera oficjalnie odłączyli się od konserwatywnego Wiedeńskiego Domu Sztuki .

Gustav Klimt został pierwszym prezesem i jednym z najbardziej znanych twórców stowarzyszenia Secesji Wiedeńskiej.

Co wyróżnia Secesję Wiedeńską?

Secesja Wiedeńska odchodzi od historyzmu i jest początkiem sztuki nowoczesnej; dominują w niej motywy geometryczne, ornamenty roślinne, prostota, to też nasi projektanci starali się oddać na skarpetach Klimta “Pocałunek” .

Gdzie zobaczyć prace Gustava Klimta?

wiedeń, pamiątka z wiednia, skarpetki klimta pocałunek



Belweder to barokowy pałac(w zasadzie dwa pałace - Górny Belweder i Dolny Belweder), ale też muzeum, w którym możemy zobaczyć słynne prace Gustava Klimta, między innymi te z okresu złotego -”Judith” czy “Pocałunek”, który nasi projektanci odzwierciedlili na skarpetkach - Klimt “Pocałunek”. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź strony http://www.belvedere.at.

Muzeum Leopoldów

Dr inż.  Rudolf Leopold był pasjonatem sztuki, w Muzeum Leopoldów możemy zobaczyć setki zebranych przez niego arcydzieł, między innymi dzieła Klimta, na przykład “Życie i Śmierć”.

Zanim odwiedzisz Muzeum, możesz o nim przeczytać na stronie: www.leopoldmuseum.org.

Muzeum Sztuki Stosowanej

Pozłacany projekt fryzu Gustava Klimta możemy zobaczyć w Muzeum Sztuki Stosowanej,  w którym oprócz tego dzieła Klimta możemy obejrzeć meble, szkło, porcelanę, srebra, tkaniny z czasów od średniowiecza do współczesnych.

Czytaj więcej na stronie: http://www.mak.at/



All comments

Zostaw odpowiedź